טלפון: 02-5635-224/5
רח' הפלמ"ח 18 א' דירה 1 (איתמר בן אבי 11) ירושלים
Change language to English

עורכי דין


פרופסור ראובן לסטר, עו"ד (richard@laster.co.il)

Professor Richard Laster

עם הגעתו לישראל בשנת 1970 לאחר סיום תואר שני במשפטים (אוניברסיטת הארוורד LL.M 1970), ראובן לסטר הוא ממייסדי המשפט הסביבתי בישראל. בלשון המעטה ניתן לומר שכמעט ולא היה משפט סביבתי בישראל עד אז. לא היה גוף סביבתי ממשלתי אחד, ואת מעט הארגונים למען הסביבה ניתן היה לספור על יד אחת.

לסטר התחיל את הדוקטורט שלו במשפטים (LL.D) באוניברסיטה העברית עם עלייתו לארץ, במקביל לעבודתו כמתמחה במשפטים. הוא הגיש את התיזה שלו בשנת 1974, וקיבל את התואר דוקטור בשנת 1975. בתקופה זו, לסטר כבר עבד כיועץ המשפטי לשירותי הגנת הסביבה, גוף ממשלתי קטן שהיה תחת חסותו של משרד ראש הממשלה ולימים התפתח למשרד להגנת הסביבה.
עבודתו הראשונה של לסטר הייתה לארגן ספר המקבץ את כל החקיקה הסביבתית הישראלית, והוא החל ללמד קורסים באוניברסיטה העברית בנושא בכדי להבטיח דור עתידי של עורכי דין סביבתיים בישראל. הוא המשיך ללמד, ולעבוד כעורך דין מאז ועד היום, וקיבל את התואר פרופסור בשנת 2004.

המשפט הסביבתי מהווה את חוד החנית של המשרד, אולם לסטר גם זכה למוניטין כמוביל בתחום החקיקה של בריאות תעסוקתית. יחד עם מספר רופאים מבית החולים הדסה, לסטר נלחם בתעשיית האסבסטוס, ייצור סוללות מניקל-קדמיון והקריה למחקר גרעיני בדימונה. במשך למעלה מ-30 שנה הוא ייצג אלפי לקוחות בתחומים אלא, והביל לשינוי פרדיגמטי בשלושתם.

כיום, לסטר הוא המומחה הראשי בישראל לענייני משפט ומים, בדגש על ניהול אגני. מומחיות זו הובילה אותו לתפקידו כיושב ראש ועדת היגוי המקדמת ניקוי של נחל הקדרון, האגן המחבר בין ירושלים לים המלח אשר עובר דרך חמש רשויות: מזרח ירושלים, שטחים A,B ו-C והרשות הפלסטינית. זה פרויקט מאתגר ביותר, אך גם מספק. לראות את השינוי שאדםיכול להוביל וליישם באזור 'סכסוך' עוצרת את הנשימה (אפילו יותר מהריח העולה מהביוב הזורם בנחל).
הפרויקטים המשמעותיים המתוארים לעיל לא מנעו את המשך עבדותו היום-יומית במשרד, למרות גודלם והזמן הרב הנדרש לעסוק בהם. לסטר ממשיך לעבוד כיועץ משפטי למספר גופים ממשלתיים, מעניק שירותים משפטיים לאנשים בנושאים אזרחיים , ומסייע לזקנים כדי למנוע ניצול שלהם ככל שיכולותיהם נחלשות.

ד"ר אהוד חשן, עו"ד (ehud@laster.co.il)

בעל תואר בוגר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים (L.L.B), תואר בוגר ומוסמך בכימיה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ותואר דוקטור ( (PhDבבריאות הסביבה מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. ערך עבודת פוסט-דוקטורט בביה"ס לבריאות הציבור (מלגת "פולברייט") באוניברסיטת צפון קרוליינה, צ'פל היל, ארה"ב.
עוסק בעריכת דין, גישורים, וגם במחקר.
בעל הסמכה וניסיון בהוראה ובתפקידים בתחום החינוך. משמש כמרצה למשפט וחינוך באוניברסיטה העברית ובמרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה.
פרסם בתחומי הכימייה, המשפט והגנת הסביבה.

ורדה אקשטיין-בריף, עו"ד (varda@laster.co.il)

Varda Ekstein Brief

עובדת ב'לסטר וגולדמן' מאז 1989. בעלת תואר בוגר ((B.A במדע המדינה מאוניברסיטת הישיבה שטרן קולג', ארה"ב, תואר בוגר במשפטים (L.L.B) מהאוניברסיטה העברית בירושלים. התמחתה בעריכת דין בלשכה המשפטית של הקרן הקיימת בישראל.
מתמחה בעסקאות נדל"ן, דיני חוזים ודיני משפחה, לרבות: הכנתן וביצוען של צוואות ובקשות לאפוטרופסות, הסכמי ממון, והסכמי גירושין.
כמו כן, עוסקת בהכנת חוות דעת משפטיות ובסיוע משפטי רציף למגוון הגופים הציבוריים שמייצג המשרד.

דני ליבני, עו"ד (dani@laster.co.il)

Dani Livney

בעל תואר בוגר במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A), מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.
מתמקד בעבודתו בתחום המשפט הסביבתי ברמה הלאומית והבינלאומית, וערך מספר מחקרים בתחום. כתב את הספר "Environmental Law in Israel" ועוד מספר מאמרים וספרים, יחד עם פרופסור לסטר.
יוזם פרויקטים בתחום חינוך סביבתי, ומשמש כמרצה לאנגלית בפקולטה למשפטנים בקריה האקדמית אונו. מלבד עיסוקו המשפטי משמש גם כמגדל זיתים בקיבוצו, גזר.

צוות המשרד

Laster & Goldman Staff